Logo

Logo
Logo

...

PARAMA  

   

Kontaktai ir adresai  

   

Nuo 2012 12 12  

8349700
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Viso
4246
7698
31903
4584465
142705
209146
8349700

Your IP: 172.31.28.20
2018-02-23 14:36
   

     Etnografinis muziejus ,,Seklytėlė“ įkurtas 1995 metais, kai buvo atidarytas atskiras pradinių klasių pastatas. Muziejaus įkūrėja ir globėja tuo metu buvo mokyklos direktoriaus pavaduotoja pradiniam ugdymui Nijolė Šadauskienė (mirė 1998 m.). Po jos mirties daugelį metų muziejaus veiklai vadovavo pradinių klasių mokytoja Gražina Kuodienė.
    
 Jau daugelį metų etnografinio muziejaus veiklą vykdo šios mokyklos pradinių klasių vyr. mokytojai Viktoras ir Ramutė Rimkai.
     Muziejus glaudžiasi pusrūsio patalpose įrengtose dviejose klasėse.
     Pirmoje patalpoje daug eksponatų skiriama Knygnešių atminimui (kadangi šalia šios mokyklos Spaudos draudimo metais gyveno Knygnešys Mykolas Račkus). Parengta ekspozicija apie mūsų senolių buityje naudojamus darbo įrankius.
     Antroje patalpoje įrengta senovinė seklyčia, kurioje eksponuojami daiktai primena paprastų kaimo žmonių gyvenimą, jų buitį.

Knygnešystė

Muziejaus veikla

     Muziejuje vyksta netradicinės pamokos: ,,Lino kelias“, ,,Vargo mokykla“, ,,Senolių darbai ir papročiai“, ,,Kūčių vakarienė“, ,,Knygnešiai“, ,,Pinigai Lietuvos gyvavime“.
    Mokyklos muziejaus dėka kiekvienais metais vykdomas projektas ,,Kalėdų dovanojimo džiaugsmas“, kurio metu šelpiami vaikų namai, vieniši seneliai, soc. remtinos šeimos. Muziejus bendradarbiauja su Šilainių seniūnija, Šventosios Dvasios bažnyčia, su Knygnešio M.Račkaus anūke doc. I.Kubiliene. Nuolat rengiami bendri renginiai: ,,Senovės lietuvių papročiai ir tradicijos Vėlinių laikotarpiu“, ,,Kalėdų žvaigždei sužibus“, Knygnešio ir Spaudos atgavimo dienoms paminėti. Muziejus priima lankytojus ir iš kitų ugdymo įstaigų. Jį nuolat lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai. Muziejus dalyvavo tarptautiniame projekte ,,Comenius“, kuriame pristatė senąsias lietuvių tautos tradicijas ir papročius. Šiuo metu  muziejus kartu su Šilainių seniūnija, Šventosios Dvasios bažnyčios klebonu Emiliu Jotkumi, Šilainių bendruomene vykdo konkursą ,,Šilainių vaikai Lietuvos tūkstantmečiui“.
       Mokyklos muziejaus eksponatai-pagalbinė priemonė mokytojams, supažindinant ugdytinius su protėvių gyvenimu, jų istorine praeitimi.

 

 

 

 
Seklyčia   Seklyčia

Pasiekimai

      Muziejaus dėka mokiniai labiau susipažįsta su Lietuvos istorija. Mokyklų muziejų apžiūrose užima prizines vietas už tautos tradicijų puoselėjimą ir tęstinumą. Apie muziejaus veiklą ne kartą rašė Šilainių bendruomenės laikraštyje ,,Šilainių žinios“. Muziejaus vadovai apdovanoti už patriotinį ir pilietinį mokinių ugdymą mokyklos direktoriaus, Jaunųjų turistų centro, Kauno Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo, Kauno miesto savivaldybės Šilainių seniūnijos seniūno, Kauno miesto mero ir vicemero Padėkos raštais.

 

Senolių buities daiktai

Muziejaus vadovai: Viktoras ir Ramutė Rimkai.

 

   
Logo

KAUNO ARKIVYSKUPIJA

Logo

KAUNO ŠV. JONO PAULIAUS PARAPIJA KVIEČIA Į ŠV. MIŠIAS
(Baltų pr. 44a, Kaunas)

Renginių kalendorius  

Vasaris 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
   

Kaip atvykti į svečius?  

   

Prisijungti  

   
Gimnazijos rėmėjas — UAB „Ofitecha“.
ADRESAS: A.JUOZAPAVIČIAUS pr. 82B, Kaunas Tel./faks.: (37) 424977 Mob.tel.: (687) 458 95 (686) 649 75 El.paštas: info@ofitecha.lt
   
Gimnaziją remiantis saksofono muzikos melodijomis...
Pranas Stropus.
   
Kauno žygeivių - folkloro klubas „Gilė“.
Judėk, krutėk, nenurimk!
   
TEO LT mūsų gimnazijai (Baltų pr. 103) elektroniniam dienynui sukūrė nemokamą „TEO Wi-Fi“ ryšį.
Veikti socialiai atsakingai, TEO požiūriu, reiškia veikti etiškai, sąžiningai ir skaidriai rinkos, aplinkosaugos, visuomenės ir darbuotojų atžvilgiu.
   
Sportinių šokių klubas „Junda“.
Šokite! Būsite sveiki, gražūs ir laimingi.
   
Mokyklų bibliotekų modernizavimas
Įgyvendinus projektą sukurta ir atnaujinta mokyklų bibliotekų struktūra, pagerinta mokyklos bendruomenei teikiamų paslaugų kokybė bei užtikrintos geresnės mokymo ir mokymosi sąlygos.
   
Cgates Jono Pauliaus II gimnazijai tiekia šviesolaidinį internetą ir televiziją.
Mūsų gimnazijoje - Cgates iniciatyva moksleiviams ir mokytojams padeda įveikti kasdienines užduotis.
   
© Kauno Jono Pauliaus II gimnazija. Atnaujinta: 2015-12-12